Bubnová kosačka BDR-581

Bubnová kosačka Bella je výkonný stroj určený na likvidáciu i extrémne vysokých porastov, a to až do výšky až 150 cm. Vďaka vybaveniu a vysokému výkonu nájde uplatnenie aj v tých najnáročnejších podmienkach, ako sú napríklad horské a podhorské polohy. Je vhodná ako pre kosenie bežných trávnikov, tak i pre likvidáciu neudržiavaných porastov, krovín a drobných náletových drevín. Kosačka vyniká skvelou ovládateľnosťou a veľmi flexibilným nastavením riadidiel podľa potrieb obsluhy.

Pohon kosačky zabezpečuje moderný a výkonný motor RATO 170 s výkonom 4,5 HP. Vďaka ventilovému rozvodu OHV je dosahované efektívneho spaľovania paliva čo sa prejavuje ľahkým štartovaním, tichým a pokojným chodom, minimom vibrácií a ekologickou prevádzkou.

Konštrukcia vychádza z osvedčenej koncepcie oddeleného ovládania kosenia a pojazdu samostatnými pákami. Výhodou nezávislého ovládania je možnosť dlhších nepracovných prejazdov bez zapnutého žacieho bubna. Žací bubon, kotúč a vysoký navádzací kryt je použitý z osvedčeného modelu Perla. Použitím dlhších žacích nožov bol však záber zväčšený z 58 na 64 cm. Pojazdové kolesá, vybavená voľnobežkami pre ľahkú manipuláciu, sú opatrené šípovým vzorom a krytom osí pre zamedzenie namotávanie trávy pri kosení.

Bubnová kosačka Bella je ako jediný model vybavená unikátnou konštrukciou riadidiel a ovládacích prvkov, ktoré umožňujú jednoduché a intuitívne ovládanie, veľmi jednoduché zloženie kosačky a prevoz v kufri aj malého osobného auta (Škoda Favorit a vyššie). Riadidlá sú nastaviteľné ako výškovo tak i stranovo – posun riadidiel vľavo alebo vpravo umožňuje napr. Ľahké sekanie u plotov a iných prekážok bez hrozby zachytenia. Sklopením riadidiel vpred nad motor a následným zabezpečením ich polohy sú rozmery stroja minimalizované pre ľahký prevoz.